top of page
Szukaj
  • redakcja

Człowiek jest być może niewinny a siedzi w więzieniu 23 lata.

Sędziowie Sądu Najwyższego badają to już 4,5 roku.

To nie żart. Chodzi o Ryszarda Boguckiego sakzanego za udział w zabójstwie tzw. Pershinga.

W Sądzie Najwyższym kilkanaście dni temu zeznawał emerytowany już były funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji, który powiedział, że Komenda Główna Policji oraz prokuratura zgromadziły dowody niewinności Boguckiego. Pomimo to prokurator skierował do sądu akt oskarżenia, zaś sąd Boguckiego skazał.

Były policjant zeznawał w ramach tzw. postępowania wznowieniowego. Widać sędziowie uznali, że przesłanki, iż Bogucki niesłusznie siedzi za kratkami, są na tyle mocne, iż należy je dogłębnie zbadać. Tylko czy "dogłębnie" badanie powinno trwać 4,5 roku?

Dodajmy, że jeśli Bogucki został skazany niesłusznie, to oznacza, że prawdziwy sprawca bądź współsprawca tej zbrodni pozostał bezkarny. I może dopuścił się innych bardzo złych rzeczy.

***

Uwaga

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii: "Czas próby, część trzecia". aby zobaczyć kliknij nasze logo.

***


Artykuł tytułu prasowego "Nowa Panorama"

Informacje o redakcji:

https://nowapanorama_blogspot_com/2022/12/stopka-redakcyjna_html

w przeglądarce zamiast "_" wpisz "."


Mateusz Cieślak

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Krótko: "Tarcza Wschód" czyli nasza granica z Belgią

Jak zapowiedział premier, powstanie "Tarcza Wschód", czyli 10 mld zł n fortyfikacje "nie do przejścia" na granicy z Rosją i Białorusią. Ok. A co będzie, jeśli najeźdźcy przeczytają historię II wojny ś

Mauzery pełne trucizn dopiero zaczynają płonąć.

Kilka lat temu do mnie, jako do dziennikarza, zgłosił się pewien przedsiębiorca. Nie, nie z Siemianowic Śląskich a z miasta położonego w sąsiedztwie. Tuż obok. Skarżył mi się, że ma tam posesję. Teren

Comments


bottom of page