top of page
Szukaj
  • redakcja

PiS sprawił, że rzeczywistość przekraczała nasze wyobrażenia wielokrotnie.


I z tą magiczną twórczością nie skończył nawet po wyborach.

Oto bowiem dowiadujemy się od ministra Horały, odpowiedzialnego za sztandarowy projekt "dobrej zmiany", czyli Centralny Port Komunikacyjny, że znaleziono inwestora, gotowego w ten projekt włożyć miliardy.

24 października 2023 r. minister Horała ogłosił: "Obiecana dobra wiadomość 👍: mamy inwestora, który chce wyłożyć do 8 miliardów złotych na budowę CPK w zamian za objęcie mniejszościowych udziałów w spółce operującej lotniskiem! To konsorcjum Vinci Airports i IFM Global Infrastructure Fund".

I dalej Horała radośnie nas informuje, że Vinci Airports jest firmą o francuskim rodowodzie, acz aktualnie w strukturze właścicielskiej największą grupę stanowią udziałowcy instytucjonalni z USA. Zaś IFM Global Infrastructure Fund to fundusz inwestycyjny z Australii.

Jak to się mówi, pan Horała ma dobrą pamięć, ale krótką. Gdyby jego pamięć sięgała do 15 października, czyli w nie tak odległą przeszłość, to pamiętałby, że tego dnia oprócz wyborów PiS zarządził referendum. A pierwsze pytanie tego referendum brzmiało:

"Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?"

To ja teraz pytam pana Horałę, czy wziął udział w tym referendum i jak odpowiedział na to pierwsze pytanie. Pytać chyba mogę.

Przypomnę, że przy polskich drogach do dziś wiszą bilbordy zachęcające do udziału w tym referendum i głosowania cztery razy nie.

Panie Horała. Pytam pana tylko o to pierwsze pytanie. Czy 15 października byłeś pan za przekazaniem współwłasności w polskim strategicznym projekcie Amerykanom i Australijczykom, czy przeciw? Bo jeśli byłeś przeciw to ta ogłoszona przez pana wiadomość nie powinna być dobrą wiadomością, tylko wiadomością złą.***

Uwaga

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – aby zobaczyć kliknij nasze logo.

***


Artykuł tytułu prasowego "Nowa Panorama"

Informacje o redakcji:

https://nowapanorama_blogspot_com/2022/12/stopka-redakcyjna_html

w przeglądarce zamiast "_" wpisz "."


Fot. Pixabay

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Krótko: "Tarcza Wschód" czyli nasza granica z Belgią

Jak zapowiedział premier, powstanie "Tarcza Wschód", czyli 10 mld zł n fortyfikacje "nie do przejścia" na granicy z Rosją i Białorusią. Ok. A co będzie, jeśli najeźdźcy przeczytają historię II wojny ś

Mauzery pełne trucizn dopiero zaczynają płonąć.

Kilka lat temu do mnie, jako do dziennikarza, zgłosił się pewien przedsiębiorca. Nie, nie z Siemianowic Śląskich a z miasta położonego w sąsiedztwie. Tuż obok. Skarżył mi się, że ma tam posesję. Teren

Comments


bottom of page