top of page
Szukaj
  • redakcja

Prawie dzień po dniu. Kolejny wielki pożar w kolejnej wielkiej polskiej aglomeracji.

O godzinie 3:00 w nocy z soboty na niedzielę wybuchł pożar centrum handlowego Marywilska w Warszawie. Był ogromny.

Centrum handlowego już nie ma. Czy to tylko przypadek, że do tego pożaru doszło tuż po niewyobrażalnie ogromnym pożarze składowiska odpadów chemicznych w Siemianowicach Śląskich?

Nieśmiało zauważę, że oba te pożary miały miejsce na obszarach największego zagęszczenia ludności w Polsce. Pod rozwagę panu premierowi. Ja nie wiem, co znajduje się niedaleko centrum handlowego Marywilska, ale wiem, co znajduje się w Siemianowicach Śląskich.

I nie zdradzę wam żadnej tajemnicy, gdy oznajmię, że są tam Wojskowe Zakłady Mechaniczne, Gdzie produkuje się nowoczesną broń– w tym wypadku transportery opancerzone.

Nie zdziwiłoby mnie, choć oczywiście jest to hipoteza, że mogą to być " znaki dymne" oznajmiające, że wspomaganie Ukrainie się nie opłaca. Ze względów zawodowych śledzę różne media społecznościowe. I wiecie, co mi się wczoraj wyświetliło? Ni stąd, nie z owąd, materiał Radia Białoruś.

Filmik przedstawiający byłego już sędziego Szmydta jadącego jako pasażer przez miasto i komentującego widoki za oknem: jak pięknie ten Mińsk wygląda i jak mądrze zaprojektowano i wykonano tam rozwiązania komunikacyjne.

A potem wyświetlił mi się kolejny filmik, tym razem z prezydentem Łukaszenką. I z komentarzem, że jest to przekaz do przyjaciół w Polsce.

Nie wiem więc czy był to przekaz adresowany do mnie, Choć czuję się przyjacielem wszystkich Rosjan i Białorusinów, którzy sprzeciwiają się wojnie. A dlatego nie wiem, że treści takich jak ta nigdy nie śledziłem a nawet same mi się jak dotąd nie wyświetlały.

Spodziewam się więc, po zalewie zabobonu w czasie pandemii i po potopie treści wrogich Ukrainie, kolejnej internetowej inwazji. Tym razem dotyczącej tego jak źle obecne władze dbają o nasze bezpieczeństwo. Pomijając niestety fakt, że zawsze może być lepiej.

Za Onetem: — To bardzo dziwna sytuacja, że po kilkunastu minutach pożarem była już objęta taka powierzchnia — ocenił komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski.


***

Uwaga

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii: "Czas próby, część trzecia". aby zobaczyć kliknij nasze logo.

***


Artykuł tytułu prasowego "Nowa Panorama"

Informacje o redakcji:

https://nowapanorama_blogspot_com/2022/12/stopka-redakcyjna_html

w przeglądarce zamiast "_" wpisz "."


Mateusz Cieślak


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Krótko: "Tarcza Wschód" czyli nasza granica z Belgią

Jak zapowiedział premier, powstanie "Tarcza Wschód", czyli 10 mld zł n fortyfikacje "nie do przejścia" na granicy z Rosją i Białorusią. Ok. A co będzie, jeśli najeźdźcy przeczytają historię II wojny ś

Mauzery pełne trucizn dopiero zaczynają płonąć.

Kilka lat temu do mnie, jako do dziennikarza, zgłosił się pewien przedsiębiorca. Nie, nie z Siemianowic Śląskich a z miasta położonego w sąsiedztwie. Tuż obok. Skarżył mi się, że ma tam posesję. Teren

Comments


bottom of page