top of page
Szukaj
  • redakcja

Zakaz używania nazbyt hałaśliwych fajerwerków.

Zakaz używania nazbyt hałaśliwych fajerwerków - taka propozycja właśnie wpłynęła do Sejmu. Dotąd się nad tym nie zastanawiałem, ale faktycznie, gdy je kupowałem to bywały wśród nich nawet stosunkowo ciche.


Od lat już nie kupuję sztucznych ogni, więc nie będę się martwił tym, że Katarzyna Piekarska czegoś mi chce zakazać. Ale w imię świętej wolności apeluję do konfederatów, by czym prędzej podnieśli konieczny w tej sprawie rwetes.


Skoro jest wolność czynienia hałasu na różnych imprezach muzycznych to dlaczego by nie móc pohałasować sobie również w inny sposób? A tych, którzy już są w rozpaczy na myśl o cichym sylwestrze, spieszę uspokoić. Radni będą mogli specjalną uchwałą uchylić zakaz hałasowania na tę jedną, bardzo wyjątkową noc. Swoją drogą, dlaczego wyjątkową?


Zakaz używania fajerwerków? To nie żart, że...: tylko tych, które są zbyt głośne.


Do Sejmu wpłynął właśnie poselski projekt ustawowego zakazu fajerwerków. Złożyli go posłowie KO.


Jest w nim dość zadziwiająca, przynajmniej na pierwszy rzut oka, propozycja. Zakazane ma być stosowanie fajerwerków "o najwyższym stopniu głośności".


Czy wiedzieliście, że fajerwerki dzielą się na głośniejsze i cichsze? Być może tak, jeśli paracie się handlem nimi.


Zwykły śmiertelnik po prostu udawał się po nie do sklepu czy szukał specjalnego stoiska. I kupował zestaw tańszy lub droższy.


Kierowaliśmy się nie poziomem hałasu wydawanego przez fajerwerki a tym, co w wyniku eksplozji będzie można zobaczyć na niebie. Kto chciał hałasować, ten wybierał raczej petardy.


Te najgłośniejsze fajerwerki mają oznaczenie F3. Nawet jeśli przepisy przejdą, będzie je można stosować na specjalnych pokazach.


Zakaz ich stosowania będą też mogły uchylać rady miast i gmin w odniesieniu do nocy sylwestrowej.


Tak czy inaczej coraz więcej miast nie chce stosowania fajerwerków. Odchodzi się od nich na imprezach organizowanych przez samorządy.


Osoby prywatne jednak nadal strzelają. I tak już zapewne pozostanie, nawet jeśli część z nas rezygnuje z hałaśliwej rozrywki, w trosce o psy, ptaki i inne zwierzaki.

***

Uwaga

Poruszający film o pandemii: "Czas próby, część trzecia". aby zobaczyć kliknij nasze logo.

Na stronie również inne ciekawe dokumenty filmowe. Zadziwią cię albo nawet zszokują.


***


Artykuł tytułu prasowego "Nowa Panorama"

Informacje o redakcji:

https://nowapanorama_blogspot_com/2022/12/stopka-redakcyjna_html

w przeglądarce zamiast "_" wpisz "."


Mateusz Cieślak

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zastrzeżenie nr. PESEL to spore kłopoty.

Już cztery miliony Polaków zastrzegły swój PESEL. Jednak są tacy eksperci, którzy to odradzają. *** Poniżej piszemy w następującej kolejności o tym: 1. Jakie korzyści płyną z zastrzeżenia nr. PESEL. 2

Ziobro zwycięża.

Ziobro niezwyciężony. Trzyma się mocno w prokuraturze i sądach. Wbrew obietnicy koalicji rządzącej, w prokuraturach i sądach nadal rządzi Ziobro, mimo że od przegranych również przez niego wyborów min

Comments


bottom of page