top of page
Szukaj
  • redakcja

Zginęła podczas nieudanej operacji służb. Bodnar kazał ponownie zbadać okoliczności tej śmierci.

Zabójstwo czy samobójstwo. Okoliczności śmierci Barbary Blidy ponownie mają być zbadane.


Barbara Blida była jedną z najbardziej popularnych postaci polskiej polityki.


Szczególnym poważaniem cieszyła się na Śląsku, gdzie się urodziła i mieszkała. 5 razy zdobywała mandat poselski.


Zginęła podczas nieudanej operacji ABW, gdy miała zostać zatrzymana i doprowadzona do prokuratury. Jej śmierć nastąpiła 25 kwietnia 2007 roku od postrzału, do którego doszło w jej domu w Siemianowicach Śląskich.


Ta operacja miała być częścią politycznego teatru. Rządził PiS. Głosił hasła rozprawienia się z tak zwaną mafią węglową.


Tuż przed próbą zatrzymania Barbary Blidy w jej rodzinnym domu, telewizja publiczna nadała program o tejże mafii węglowej. Padło nazwisko tej znanej posłanki.


W tym samym dniu, gdy ABW próbowała zatrzymać Barbarę Blidę, funkcjonariusze tej służby weszli także do innych domów. Zatrzymano osoby piastujące funkcje kierownicze w górnictwie albo osoby mające z nimi bliskie kontakty.


W kręgu zainteresowań śledczych była znana bizneswoman, prywatnie przyjaciółka Barbary Blidy. A także znany poseł ze Śląska, bardzo blisko związany z Lechem Wałęsą.


Jak również inni politycy formacji pozostających w opozycji do PiS.

Pod dom Barbary Blidy zajechali funkcjonariusze ABW, w którym towarzyszyła kamera. Najprawdopodobniej chciano później pokazać w TVP zatrzymanie wtedy już byłej posłanki.


Co się działo dalej to pozostaje w sferze wątpliwości. Co prawda po śmierci posłanki wszczęto śledztwo a po upadku rządów PiS powołano nawet komisją śledczą, ale ani to śledztwo, ani komisja śledcza nie wyjaśniły ze stuprocentową pewnością wszystkich okoliczności tamtych tragicznych wydarzeń.

Od lat mnożą się wątpliwości a różne pytania pozostają bez odpowiedzi. W tym te najważniejsze.


Czy Barbara Blida popełniła samobójstwo? Czy ktoś ją zastrzelił? A jeśli popełniła samobójstwo to czy nie została do tego desperackiego kroku w jakiś sposób nakłoniona?


Obecny minister sprawiedliwości Adam Bodnar powołał zespół do spraw zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy. Zespół ten powróci do śledztwa, które przed laty prowadzono. Zajmie się również ponowną analizą materiału zgromadzonego przez specjalną sejmową komisję śledczą.


To bardzo dobrze Jednak my sugerujemy, by wielką uwagę poświęcić zbadaniu materiału zgromadzonego w niejawnym procesie, który toczył się przed sądem w Siemianowicach Śląskich.


Warto też dotrzeć do osób, które w tym procesie były przesłuchiwane. Coś nam mówi, że ich zeznania byłyby bardzo interesujące.

Co do samego tragicznego zdarzenia to ta oficjalna wersja rodzi szereg pytań.


Barbara Blida miała w swoim domu rewolwer. Broń tę nabyła legalnie.


Miała na nią zgodę i ABW powinna mieć wiedzę, z policyjnych rejestrów, na temat tego rewolweru. Dlaczego więc nie zabezpieczono broni na samym początku prowadzonych czynności?


Dlaczego nie przeszukano Blidy, zanim pozwolono jej samej wejść do łazienki? To tam miał paść strzał, który spowodował śmiertelną ranę.


W jaki sposób zniknęły z rewolweru odciski palców? Przypomnijmy, że Barbara Blida zginęła od strzału oddanego z bardzo bliskiej odległości, być może z przyłożenia.

Rewolwer był załadowany amunicją niepenetrującą. Taką ,która nie powinna ranić, lecz obezwładniać.


Jednak ze względu na tę bliską odległość strzał okazał się zabójczy.


Wierzymy, że nawet po latach zagadkę śmierci Barbary Blidy da się wyjaśnić. Zobaczymy.


Na koniec zapraszamy was na główną stronę iboma.media. Znajdziecie tam bardzo ciekawe filmy.


***

Uwaga

Poruszający film o pandemii: "Czas próby, część trzecia". aby zobaczyć kliknij nasze logo.

Na stronie również inne ciekawe dokumenty filmowe. Zadziwią cię albo nawet zszokują.


***


Artykuł tytułu prasowego "Nowa Panorama"

Informacje o redakcji:

https://nowapanorama_blogspot_com/2022/12/stopka-redakcyjna_html

w przeglądarce zamiast "_" wpisz "."


Mateusz Cieślak

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Zastrzeżenie nr. PESEL to spore kłopoty.

Już cztery miliony Polaków zastrzegły swój PESEL. Jednak są tacy eksperci, którzy to odradzają. *** Poniżej piszemy w następującej kolejności o tym: 1. Jakie korzyści płyną z zastrzeżenia nr. PESEL. 2

Ziobro zwycięża.

Ziobro niezwyciężony. Trzyma się mocno w prokuraturze i sądach. Wbrew obietnicy koalicji rządzącej, w prokuraturach i sądach nadal rządzi Ziobro, mimo że od przegranych również przez niego wyborów min

Comments


bottom of page